Elewacje drewniane od wielu lat cieszą się ogromną popularnością wśród osób prywatnych, ale również wśród przedsiębiorców. I jedni i drudzy bardzo często decydują się na pokrycie domów bądź siedzib firm elewacją z drewna. Dzięki popularności tej elewacji zaczęły powstawać różne rodzaje tej elewacji.
Elewacje drewniane wykonuje się z kilku rodzajów drewna, Najpopularniejszym drewnem wykorzystywanym w tym celu jest świerk. Jego biało-żółty kolor zdobi ściany wielu domów. Drugim najpopularniejszym drewnem jest drewno modrzewia syberyjskiego. Jest to niezwykle twardy materiał, z powodu warunków w których naturalnie rośnie. Przepiękną miodową barwą charakteryzuje się thermo sosna skandynawska. Jest to modyfikowane drzewo z wysoką odpornością na czynniki zewnętrzne. Bardzo odporny na czynniki zewnętrzne jest również thermo jesion amerykański.
Te cztery rodzaje drewna są najpopularniejszymi materiałami elewacji drewnianych. Elewacje drewniane dzięki tym gatunkom drzew posiadają niezwykle piękne barwy oraz unikatowe właściwości.