Wiele prac remontowych czy budowlanych musi być wykonywanych z użyciem odpowiednich narzędzi. Narzędzia ten w odpowiedni sposób oszczędzają czas oraz ułatwiają zadanie człowiekowi. Oczywiście z narzędzi powinno się korzystać w bezpieczny i odpowiedzialny sposób, szczególnie jeśli są to elektronarzędzia.
Pierwszą kwestią jest bezpieczeństwo, to ono powinno stać na pierwszym miejscu, użytkownik musi posiadać środki ochronny osobistej, dzięki temu można zapobiec groźnym wpadkom o które nie trudno, wystarczy chwila nieuwagi i tragedia gotowa.
Narzędzia budowlane powinny być używane przez osoby trzeźwe oraz odpowiednio przeszkolone. Pozwoli to jak wyżej, uniknąć groźnych wypadków czy skaleczeń.
Nawet w przypadku niewinnego młotka może dojść do skaleczenia np. w postaci zmiażdżonego palca czy ręki, a śrubokręt może przez „przypadek” znaleźć się w oku pracownika. Brzmi to tragicznie, lecz warto w ten sposób przekazywać informacje na temat bezpieczeństwa, gdyż może to przynieść w przyszłości pozytywne efekty.