Twój wymarzony dom na pewno widzisz już oczami wyobraźni. Zanim jednak powstanie, czeka Cię przejście przez wiele etapów planowania i budowy. Planowanie budżetu, wybór ekipy remontowej, decyzja, które profile elewacyjne będą najlepiej się prezentować…Od czego zacząć?

Na początek – projekt. Możesz zdecydować się na gotowy lub wykonany przez architekta. Musisz uwzględnić te opcje w budżecie i zobaczyć, na co Cię stać. Następnie wybierz dobrą i godną zaufania ekipę, która postawi Twój dom. Będzie to bardzo czasochłonny proces – postaraj się więc wybrać solidnych fachowców. Kolejnym etapem będzie wykańczanie wnętrz Twojego domu, wybór mebli oraz kolorów.

Nie zapomnij oczywiście o szczegółach. W gorączce planowania często zapominamy na przykład o tym, by wybrać profile elewacyjne, czy zainstalować żaluzje antywłamaniowe. Warto rozważyć to wszystko już we wczesnych stadiach planowania, aby uniknąć niespodzianek. Jeżeli zrobisz to wcześnie, możesz mieć pewność, że wszystko zmieści się z zaplanowanym budżecie.